Ortodontik Şeffaf Plak Tedavisi

Ortodontik Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf Plak tedavisi,günümüzde oldukça revaçta olan klasik ortodontik tedaviye alternatiftir.Dijital ortodontinin en çok kullanıldığı alandır.Hasta ölçüleri dijital olarak alınır,tamamen bilgasayar ortamında planlama ve hasaplamalar yapılır,plaklar buna göre tavinin en başında hazırlanır.Hasta tedavi sonunda elde edilecek görüntüyü en başında hazırlanan similasyonda görebilir.

Tedavi süresi genelde klasik ortodontik tedaviye göre daha kısadır.Seans araları daha uzun tutulabilir.Özellikle yurtdışı hastaları için daha uygun bir tedavi seçeneğidir.

Şeffaf plaklar dişlere hafif ,devamlı kuvvetler uygulayarak etki ederler.Hasta istediği zaman çıkartabilir,istediği yiyecekleri tüketebilir.Sosyal ortamlarda braketli görünmek istemeyen kişiler için idealdir.Ağrı seviyesi minimaldir,her plak 10gün -15 gün arasında kullanılıp,bir sonrakine geçilir.Günde minimum 20 saat takılmalıdır.

Hasta şeffaf plak tedavisine uygunluk açısından iyi değerlendirilimelidir.Çünkü hem hasta uyumu be tedavinin olmazsa olmazıdır hem de çok komplike vakalarda plak sayısı çok çıkacağından hasta motivasyonunu kaybedip,plakları düzenli takmayı ihmal edebilir.Bu durumda klasik ortodontik tedavi etkili olacaktır.

Sonuç olarak şeffaf plak tedavisi ortodontik tedavinin geleceği olarak görülebilir yeterki oygun vakalr doğru seçilip değerlendirilsin.

Hizmetlerimiz

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 18:00
Pazar Kapalı

Online Randevu